Vstup do hry

Návod -> Taktika na zápas

Taktiku je možné nastaviť pre konkrétny zápas, alebo si prednastaviť zápasové profily, pre ligové, priateľské alebo iné zápasy, ktoré sa potom automaticky použijú pre všetky zápasy toho typu.

AKCIE
Taktické akcie menia taktické nastavenia v priebehu zápasu podľa jednej alebo dvoch zvolených podmienok.

Stiahnuť formáciu
Zvolená formácia nebude nasadzovaná do zápasu od nastaveného času. Do zápasu je možné ju znovu nasadiť použitím zodpovedajúcej akcie.

Vystriedať brankára
Aktuálny gólman bol vystriedaný náhradným gólmanom. Je možné ich vystriedať naspäť použitím rovnakej akcie znovu.

Zmeniť čas na ľade
Zmení čas, po ktorom sa na ľade striedajú formácie. Pôvodne nastavený čas je možné zistiť v obrazovke zápasu v štatistike formácií.

Kopírovať súperove formácie
Zmení čas a striedanie formácií na ľade tak, aby s prvou súperovou formáciou nastupovala naša prvá, s druhou druhá atď. Ak zvolia obe mužstvá kopírovanie formácií, mužstvo hostí bude kopírovať domáce mužstvo.

Taktické body ofenzíva, defenzíva
Nastaví bonus do ofenzívy/defenzívy pre tretinu vo forme taktických bodov, celkovo môže mužstvo v zápase rozdeliť 30 bodov. Napríklad 'Taktické body ofenzíva 15 defenzíva 5' nastaví bonus 15:5 v prospech ofenzívy. Môžete použiť všetky body v jednej tretine alebo ich môžete rozdeliť rovnomernejšie na celý zápas.
Body nastavené v prvej tretine sa použijú na celý zápas, ak nebude toto rozdelenie zmenené v ďalších tretinách.
Ak mužstvo prekročí počas zápasu limit 30 bodov na jeden zápas, systém použije maximum zostávajúcich bodov v aktuálnej tretine a zvyšok zápasu sa odohrá s 0:0.
Napríklad nastavenie 20:0 znamená:
1. period - 20:0
2. tretina - 10:0
3. tretina - 0:0
Taktické body je možné meniť iba na začiatku tretiny, takže aj ich podmienky sa budú vyhodnocovať iba na začiatku tretiny!

PODMIENKY
Podmienky sa vyhodnocujú počas zápasu a určujú, či sa akcia vykoná, alebo nie. Keď sú všetky podmienky priradené k akcii splnené, akcia sa vykoná a je deaktivovaná do konca zápasu.

None
Akcia sa vykoná po dosiahnutí zvoleného času zápasu, bez akýchkoľvek podmienok.

Prehrávame aspoň o ? góly (0 = remíza)
Vyhodnocuje sa raz pri dosiahnutí času akcie a potom vždy, keď dostaneme gól. Môžu byť použité aj záporné hodnoty. Napríklad -1, dostaneme gól a vyhrávame stále o 1 gól, táto podmienka sa vyhodnotí ako splnená.

Vyhrávame aspoň o ? góly (0 = remíza)
Vyhodnocuje sa raz pri dosiahnutí času akcie, a potom vždy, keď skórujeme. Môžu byť použité aj záporné hodnoty. Napríklad –1, ak skórujeme a prehrávame stále o 1 gól, táto podmienka sa vyhodnotí ako splnená.

Brankár dostal ? gólov počas ? minút
Vyhodnocuje sa vždy, keď dostaneme gól, ak sme dostali zadaný počet gólov v intervale rovnakom alebo menšom ako je zadaný čas, podmienka je splnená.
Príklad:
Góly sme dostali v čase 0:00 a 10:00
Brankár dostal 2 góly počas 11 minút – splnená podmienka
Brankár dostal 2 gólov počas 9 minút – nesplnená podmienka

Náš brankár stratil koncentráciu
Brankár môže stratiť koncentráciu a sebadôveru, keď dostane viac gólov v krátkom čase, ak sa to stane, bude táto podmienka splnená. Brankár ktorý stratil koncentráciu, chytá ďalej oveľa horšie, ako sú jeho schopnosti.

Súper stiahol ľubovoľnú formáciu
Vyhodnocuje sa raz pri dosiahnutí času akcie, ak už súper stiahol zo zápasu formáciu, podmienka bude splnená. Kontroluje sa znovu, keď súper stiahne ľubovoľnú formáciu neskôr.