Vstup do hry

10.02.2013 - Majstrovstvá do 20 rokov

Prinášame vám aj krátky report z práve ukončených majstrovstiev sveta mužstiev do 20 rokov, kde sa vo finále stretli mužstvá Maďarsko do 20 a Fínsko do 20 vedené manažérmi bessula a Apari. Viac už priamo slovami Apari-ho:

"S Maďarskom sme hrali náš prvý zápas turnaja a prehrali sme 2-3 takže sme boli motivovaní poraziť ich vo finále. Obe mužstvá mali priemer obdržaných gólov počas turnaja pod 2 takže som očakával zápas s málo gólmi.

Začiatok nebol podľa mojich predstáv keďže Maďarsko malo vylúčeného hráča ale skórovalo v oslabení. Naštastie naša prvá formácia skórovala hneď dvakrát rýchlo po oslabovkovom góle. Potom sme mali až dvoch vylúčených a krátko hrali 3 na 5 ale zvládli sme to ubrániť. Maďarsko ale aj tak vyrovnalo chíľku po návrate našich vylúčených na ľad. Prvá tretina nešla vôbec podľa mojich predstáv.

V druhej tretine nepadli žiadne góly a po troch minútach v tretej center našej prvej lajny Kalle Sedrgren skóroval na 3-2, jeho druhý gól v zápase. Potom, keď okolo 4-5 minút do konca zápasu sme zasa mali dvoch vylúčených hráčov, moje nadšenie z priebehu tretej tretiny sa rýchlo zmenilo na horor. Naštastie sa nám zasa podarilo ubrániť a vyhrali sme 3-2. Od radosti som doslovne až búchal päsťou do stola, tak veľa ten zápas pre mňa znamenal. Pocit po zápase bol skvelý, usmieval som sa minimálne ďalšie dve hodiny a naozaj si nespomínam naposledy kedy som mal podobný pocit."

Uff tak tomu verím ja som tiež bol pekne napätý pri prekladaní tohto zážitku, v každom prípade gratulácie víťazovi Fínsku a držíme palce aj striebornému Maďarsku do ďalších bojov. Mimochodom bronzové medaily získalo mužstvo Lotyšska a manažér matiss.