Sign into the game





 U-20 spēlētāju prasības, ieteikumi jauniešu trenēšanā, u.c.
 
1
23:14:01, 25.10.21

Treniņu laukums.
Ieteicamais treniņu laukuma līmenis U-20 spēlētāju trenēšanai ir 200, var arī ar nedaudz zemāku, bet ar nosacījumu, ka tas tiks pastāvīgi celts. Protams, jo augstāks treniņu laukums, jo labāk. Ja Jums komandā ir potenciāls izlases spēlētājs, bet stadions ir par zemu vai arī nav vieta sastāvā, lai spēlētājam dotu vidēji 30 minūtes spēlē, ieteikums spēlētāju pārdot. Diskusiju tēmā “VĒLOS PIRKT/PĀRDOT” ir iespēja ielikt reklāmu par savu spēlētāju. Noteikti būs kāds, kurš ir ieinteresēts trenēt spēlētāju izlasei.
Spēles laiks.
Spēlētājam no 17 gadu vecuma jādod pēc iespējas lielāks laiks uz ledus katrā spēlē, tas ir, vidēji 30 minūtes (vārtsargiem pilnas 60 minūtes).
Lai sasniegtu vidēji 30 minūtes spēlē būtiskākie nosacījumi kuri jāizpilda:
1. spēles uzstādījumos maiņu laikus uzlikt 65/55/45/35;
2. spēlēt ar 3 maiņām;
3. spēlētāju ievietot 1. maiņā, kā arī vairākuma un mazākuma maiņās;
4. spēlei pieteikt tikai vienu vairākuma un mazākuma maiņu.
Prasmju sadalījums.
Pieeja katram U-20 trenerim ir citādāka un šis tas var atšķirties, bet tas ir labojams, ja pieturēsies šadam treniņu plānam pie prasmju indeksa 200:

Malējam uzbrucējam: uzbrukums 50 metieni 100 , ātrums 30, paškontrole 20*;

Centram: uzbrukums 70, metieni 15**, piespēles 60, spēks 30, paškontrole 25*;

Aizsargam: 1) aizsardzība 80, spēks 75, piespēle 25, paškontrole 20*;
2) aizsardzība 90, spēks 85, paškontrole 25*;

Vārtsargam: vārtsargs 85, ātrums 80, ripas kontrole 20, paškontrole 15.

*paškontroli vēlams uztrenēt jau no paša sākuma;
**centram metienu prasmi atsevišķi netrenēt, tā pietrenēsies randomā spēlētājam piedaloties spēlē.

Var gadīties, ka paaugstinot spēlētāju no jauniešu skolas prasmju sadalījums izskatās līdzīgs kā šajos piemēros:
a) uzbrukums 15, spēks 55;
b) aizsardzība 15, piespēles 55;
c) uzbrukums/metieni 15, ātrums 55.
Lai būtu lielākas izredzes sasniegt U-20 izlasi, ieteikums pārklasificēt spēlētāju uz tam piemērotu pozīciju, redzams augstāk pie ieteicamā prasmju sadalījuma (a piemērā redzamo spēlētāju pārveidot par aizsargu, b par centru, c par vārtsargu).
Mēdz gadīties, ka spēlētājs iznāk bez aizsardzības, uzbrukuma, vārtsarga prasmes un spēle automātiski tam piešķir pozīciju (var gadīties, ka neatbilstošu), ir iespējams to mainīt uztrenējot vēlamās pozīcijas prasmi.
Pieredze.
Jebkurā U23 līgā (arī zemākajā VIII) spēlētājs saņem pieredzi atbilstoši A komandām kuras spēlē III līgā. Ja A komanda spēlē IV līgā vai zemākā, spēlētāji saņem zemāku pieredzi nekā spēlējot U23 komandā. Tādā situācijā būtu vēlams izveidot U23 komandu.
Enerģija.
Ja treniņu laukuma un atpūtas telpas attiecība ir normas robežās, tad spēlētājam spēlē nospēlējot 33 minūtes, enerģija atjaunosies uz 100. Ļoti svarīgi to turēt uz 100, lai spēlētājs pilnvērtīgi trenētos un būtu maksimāli efektīvs spēlēs (īpaši svarīgi U-20 spelēm). Draudzības spēlēs nav tik liela treniņu starpība atkarībā no nospēlētā laika kā līgas spēlēs, tāpēc, lai atjaunotu enerģiju un nepieļautu to, ka uz kādu līgas spēli spēlētājs iziet ar zemāku enerģiju, ieteikums draudzības spēlēm uzstādījumos maiņu laikus likt 60/60/40/40.
Agresivitāte.
Trenējot spēlētājus vēlamais maiņu agresivitātes līmenis ir zems. Spēlētāji mazāk noraidīsies un pavadīs vairāk laiku laukumā.


Biežāk uzdotie jautājumi:
1) Ar kādu kvalitāti, potenciālu spēlētājs ir derīgs izlasei?
Ieteicams ar kvalitāti 90+. U-20 izlasei spēlētāja potenciāls nav svarīgs, der arī spēlētāji ar zemāko iespējamo Max-6.
2) Kāpēc mans spēlētājs trenē citas prames, ne to kura ir uzlikta treniņa režīmā?
Spēlētājam piedaloties spēlē, atkarībā no tā pozīcijas laukumā ir iespēja, ka treniņš aizies prasmēs kuras ir saistītas ar pozīciju laukumā. Par to nav jāuztraucās, tas ir normāli.
3) Kā spēlētājam uzlabot formu?
Formu var uzlabot tikai tad, ja spēlētājs ir aizvadījis vismaz pusi no līdz tam brīdim sezonā nospēlētajām līgas spēlēm, izņemot spēlētāju no sastāva uz paredzēto līgas spēli (strādā arī izņemot no Nacionālā kausa, Valstu Čempionu kausa spēlēm).

Ja ir kādas neskaidrības un/vai ir kāds jautājums, dodies uz diskusiju sadaļu “Jautājumi un palīdzība”.

23:14:44, 25.10.21

AGRESIVITĀTE un ENERĢIJA
Audzinot gados jaunus spēlētājus vajadzētu izvēlēties zemu maiņas agresivitāti līgas spēlēs, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku spēles laiku līdz ar to arī treniņu un spēles laikā gūto pieredzi. Pirmkārt, spēlētāji mazāk noraidīsies un pavadīs laiku laukumā nevis uz noraidīto soliņa, otrkārt, būs mazāks enerģijas patēriņš, līdz ar to varētu arī atlikt spēki pēcspēles treniņam, kurā tiktu trenēta norādītā prasme. vidēju (normālu) agresivitāti ilgtermiņā varētu sākt lietot, kad ir sasniegta paškontrole 20-25 (parasti 18-19 gados), augstu agresivitāti attiecigi pie paškontroles 30 (parasti vecumā virs 20 gadiem), bet protams var arī turpināt spēlēt ar zemu agresivitāti, nodrošinot spēlētājiem pēc iespējas lielāku spēles laiku līgas spēlēs.
Draudzības spēlēs var nedaudz paeksperimentēt ar agresivitātēm, bet draudzības spēles kopumā vajadzētu izmantot enerģijas atjaunošanai, ja spēlētājiem ir pazeminātas enerģijas. Enerģijas atjaunošana pirms izlases mačiem īpaši svarīga ir čempionāta laikā, bet arī draudzības spēļu sezonā sekošana līdzi spēlētāja enerģijai varētu nodrošināt viņam lielāku spēles laiku izlases spēlēs, kā arī nav nepieciešama "pārslēgšanās". Pie pazeminātas enerģijas reizēm ir novērajams arī treniņu kritums un pieaug varbūtība satraumēties.


FORMAS UZLABOŠANA
Komplektējot sastāvu uz spēli, treneris bieži pievērš uzmanību arī spēlētāju formām, priekšroku dodot spēlētājam ar augstāku formu, tā ka,ja vēlies palielināt sava spēlētāja izredzes tikt iekļautam sastāvā, ir diezgan svarīgi sekot tai līdzi, īpaši neilgi pirms čempionāta sākšanās, kā arī tā laikā.
Vienkāršākā metode pamatsastāva spēlētāja formas uzlabošanai ir brīvdiena kādā no atbildīgajām spēlēm (līgas spēle, NK, VČK). Ja forma kritās, tad brīvdiena aptur tās krišanos, ja forma ir neitrāla, tad pēc brīvdienas tā sāk uzlaboties.P piemēram, ja spēlētājam forma krītas, tad ir prātīgi iedot divas brīvdienas pēc kārtas, vēlams tā, lai neiekrīt draudzības spēle pa vidu (pirmdien un otrdien vai trešdien un ceturdien, ja tās ir līgas spēles).
Pašā sezonas sākumā diezgan bieži brīvdiena nenostrādā, iespējams, jo spēlētājam vēl nav piešķirts pamatsastāva spēlētāja statuss (visticamāk katru sezonu tas tiek atjaunots uz neitrālu, līdzīgi kā komandas gars), tāpēc drošāk ar šo metodi formas uzlabot ir sākot ar otro vai trešo sezonas nedēļu.

KO DARĪT, JA SPĒLĒTĀJS NETRENĒ VAJADZĪGO PRASMI...

Piemērs: Spēlētājam vēlos paaugstināt paškontroles prasmi, bet viņš to netrenē.


Pirmkārt, jāturpina trenēt konkrēto prasmi ( šajā gadījumā paškontroli ) un, otrkārt, jāpaseko lidzi tās progresam. Ja progress ir un daudzmaz apmierina, tad var bruņoties ar pacietību un gaidīt, kad palēnām spēlētājs uztrenēs vajadzīgo prasmi. Savukārt, ja gribi, palielināt trenējamās prasmes progresu, tad:

1) Jāsamazina spēles laiks (~20-25min) - draudzības spēlēs noteikti. Draudzības spēlēs var pat pamēģināt 15-20min, (kopējais treniņa un pieredzes procents salīdzoši tik daudz nesamazināsies kā spēlējot 25-30+min), līgas spēlēs īsti tomēr nevajadzētu laist spēles laiku stipri zem 25min.

2) Jāsamazina maiņas agresivitāte, lai samazinātu enerģijas patēriņu spēles laikā un pēc spēles atliek vairāk enerģijas pēcspēles treniņam, kurā trenē tikai norādīto prasmi.

3) Var mēģināt nomainīt maiņas taktiku un/vai veikt taktisko punktu izmaiņas (tas gan vairāk attiektos uz citām prasmēm nevis paškontroli, piemēram, ja visiem laukuma spēlētājiem grib trenēt piespēles, tad arī uzliek taktiku īsas piespēles, utml).


ZEMA ENERĢIJA...

Piemērs: Spēlētājs gadiem trenējies ar treniņa intensitāti 85%. Eksperimenta rezultātā pie treniņa intensitātes 100% savainojās 5 spēlētāji, pārējiem kritās enerģija. Kā efektīvāk (ātrāk) enerģiju atjaunot? Par cik enerģija varētu celties, ja treniņa intensitāti uzliktu 0% uz vienu dienu?


85% intensitāte netērē rezervistiem enerģiju, ja Treniņu Laukums=Atpūtas Telpa+7
Pie dažādiem TL/AT līmeņiem, arī 85% intensitāte var būt par augstu.
Vajadzētu patestēt pie kādas intensitātes enerģijas nekrītās, teiksim var uzlikt ap 80-82% intensitāti.
Vienā dienā, ja spēlētājam ir atpūtas režīms, viņš spēj atjaunot 33% enerģijas (vismaz pie TL=AT vai TL=AT+7).
Tātad, ja spēlētājam ir enerģija ap 60%, droši vienu dienu atpūtas režīmā, un pēc tam uzspēlēt ap 10-15 minūtēm uz laukuma un vairs nevajadzētu būt problēmām ar enerģiju.
Var arī izveidot dažus treniņu režīmus, piemēram, ar 50-60% slodzi un uz pāris dienām uzlikt, atkarībā no vajadzības.

The post has been deleted

13:04:58, 25.09.22

Spēlētāju treniņu prasības 16-19gadiem. (Treneris Izy7)

Šī pamācība attiecas uz 16-19 gadus veciem spēlētājiem līdz viņi saņems inviduālos treniņu plānos no izlases vadītāja 19gadu sākumā.

Stadions vismaz 220/205. Ideālajā gadījumā 250/250, bet taupības nolūkos labi der arī stadioni, kad atpūtas nodaļa ir par 15 zemāka nekā treniņu laukums.

Vidējais spēles laiks vismaz 30 minūtes, vārtusargiem 60
Spēlētāja kvalitāte vismaz 90, bet vēlams 94+. Jo mazāka kvalitāte, jo mazāka iespēja sasniegt izlasi.

Prasmes ko trenēt?

Vārtusargiem -> Vārtusargs vai ātrums, atkarībā no tā, kura prasme ir mazāka. Mērķis uztrenēt abas šīs prasmes līdzvērtīgi. Piespēles un paškontroli var sākumā netrenēt.

Visiem laukuma spēlētājiem -> Vispirms uztrenēt 20 paškontroli.

Aizsargiem: Trenējam tikai spēku vai aizsardzību, atkarībā no tā, kura prasme ir mazāka. Mērķis uztrenēt abas šīs prasmes līdzvērtīgi.

Malējiem: Trenējam tikai metienu vai uzbrukumu. Metiena prasmei vēlams būt lielākai par uzbrukuma prasmi.

Centriem: Trenējam tikai uzbrukumu un piespēles, atkarībā no tā, kura prasme ir mazāka. Mērķis uztrenēt abas šīs prasmes līdzvērtīgi.

Noteikti jautāsiet – bet kā tad ar spēku centriem, ātrumu malējiem un citām papildprasmēm?

Šo prasmju sadalījums katram izlases trenerim var atšķirties kā arī tas var atšķirties atkarībā no maiņas biedriem. Tāpēc ieteicams šīs prasmes sākumā netrenēt. 19 gadu sākumā izlases treneris sastāda jauno izlases modeli, redz prasmes un sastāda jaunos, inviduālos treniņu plānus.

Rairo
11:35:15, 20.04.24

stodar 23:14:01, 25.10.21
(..)
Lai sasniegtu vidēji 30 minūtes spēlē būtiskākie nosacījumi kuri jāizpilda:
1. spēles uzstādījumos maiņu laikus uzlikt 65/55/45/35;
(..)

visefektīvākais maiņu laiks šodien ir 30/30/50/50 jeb 30/30/50 (3 maiņas) un spēlētājus laižot laukumā 3.maiņā.


 
1