Vstup do hry

10.02.2013 - Mistrovství do 20 let

Přinášíme vám krátký report z právě ukončeného mistrovství světa mužstev do 20 let, kde se ve finále střetli mužstva Maďarska U20 a Finska U20 vedené manažery bessula a Apari. Více už přímo slovy Apari-ho:

"S Maďarskem jsme hráli náš první zápas turnaje a prohráli jsme 2-3, takže jsme byli motivovaní porazit je ve finále. Obě mužstva měli průměr obdržených gólů během turnaje pod 2 na zápas, takže jsem očekával zápas s málo góly.

Začátek nebyl podle mých představ, když Maďarsko mělo vyloučeného hráče, ale skórovalo v oslabení. Naštěstí naše první formace skórovala hned dvakrát rychle po gólu v oslabení. Potom jsme měli dokonce dva vyloučené a krátce hráli 3 na 5, ale zvládli jsme to ubránit. Maďarsko ale i tak vyrovnalo chvilku po návratu našich vyloučených na led. První třetina nešla vůbec podle mých představ.

V druhé třetině nepadly žádné góly a po třech minutách v třetí třetině centr naší první lajny Kalle Sedrgren skóroval na 3-2, jeho druhý gól v zápase. Potom, když okolo 4-5 minut do konce zápasu jsme zase měli dva vyloučené hráče, moje nadšení z průběhu třetí třetiny se rychle změnilo na horor. Naštěstí se nám zase podařilo ubránit a vyhráli jsme 3-2. Radostí jsem doslova až bouchal pěstí do stolu, tak moc ten zápas pro mě znamenal. Pocit po zápase byl skvělý, usmíval jsem se minimálně další dvě hodiny a doopravdy si nevzpomínám, kdy naposledy jsem měl podobný pocit."

Uff tak tomu věřím já jsem též byl pěkně napjatý při překládání tohoto zážitku, v každém případě gratulace vítězovi Finsku a držíme palce i stříbrnému Maďarsku do dalších bojů. Mimochodem bronzovou medaili získalo mužstvo Lotyšska a manažer matiss.