Vstup do hry

26.09.2003 - Dramatický posledný zápas slovenského štvrťfinále

Hráči Debils po 2 tretinách prehrávali po skvelom výkone oboch celkov 4:2, ale svojim úsilím a túžbou po prémiách dokázali v záverečných sekundách riadneho hracieho času streliť vyrovnávajúci gól a vynútili si tak predĺženie. Nikto však nečakal, že obrovské množstvo šancí na oboch stranách ostatne nepremenených a ujme sa až prvá strela na bránku Ducks v piatom predĺžení, kedy Debils využili chybu v obranných radách Ducks pri atakovaní bránky Debils a z následného brejku krásnym blafákom obranca prvej formácie Viliam Skala prekonal brankára Ducks. Radosť hráčov bola nekonečná, skalilo ju však zákerne narazenie na mantinel v treťom predĺžení, po ktorom ťahúň 4. útoku Robert Klempa odkrivkal na striedačku a v zápase sa už neobjavil. Pred semifinále takto majú Debils zranených dvoch kľúčových útočníkov. Uvidíme, ako si s touto situáciou v sérii proti HC Ice Dogs poradia.