Vstup do hry

09.10.2003 - Historicky prvý majster Slovenska !

V slovenskej lige medzi sebou o to najcennejšie umiestnenie spolu bojovali HC Ice Dogs (4.miesto po základnej časti) a HC SLOVAN Bratislava (3.).
Prvý zápas na horúcej pôde Dogs bol jasnou záležitosťou Slovanu, keď z minima šancí vyťažili maximum (20%-ná úspešnosť streľby) a zvíťazili tak zaslúžene 3:5.
Svoju suverenitu Slovan dokázal v nasledujúcom zápase na svojom ľade, keď Dogs doslova prevalcoval 6:1 ( za Dogs znižoval Rudolf Šechný v 58.minúte na 6:1) a výraznou mierou im k tomu pomohol čistým hattrickom v druhej tretine Luboš Konder.
V treťom zápase na Štadióne Otta Hlinčíka sa očakával urputný boj o každý kúsok ľadu a zápas veľmi dobrej úrovne toto očakávanie aj naplnil. Slovan trikrát doťahoval skóre, ale za stavu 4:3 pre Dogs už nemal veľa síl a času a pri power play inkasoval do prázdnej brány a tak po výsledku 5:3 pre Dogs sa séria znova presunula do ST Arény.
Štvrtý zápas obsahoval všetko, čo správne zavŕšenie hokejovej sezóny obsahovať má. Rýchlosť, akcie na oboch stranách, bravúrne zákroky gólmanov. O výsledku tohto nadmieru vyrovnaného zápasu rozhodlo 257 sekúnd v 2.tretine, keď domáci vsietili 3 góly a na pár minút naštrbili koncentrovanosť hostí. A keď v závere tretiny Dogs inkasovali 4.gól, o výsledku zápasu a tiež celej finálovej série bolo rozhodnuté. Dogs ešte v záverečnej tretine upravili stav na 4:1, to však nič nezmenilo na fakte, že po víťazstve v sérii 3:1 sa majstrom stal HC SLOVAN Bratislava.