Vstup do hry

09.10.2003 - Historicky prvý majster Česka !

V českej lige bolo finále omnoho zaujímavejšie a napínavejšie. Celá séria medzi HC Slovan Ústí nad Labem (5.) a Alaska Huskyes (2.) sa niesla v znamení obratov.
V prvom zápase jasne dominoval domáci HC Slovan a hosťom dovolili skorigovať stav na 2:1 až 3 minúty pred koncom.
V druhom zápase na pôde Huskyes boli rozhodujúce 2 momenty. V prvej tretine nepremenená presilovka domácich 5:3 počas, ktorej dokonca inkasovali po bleskurýchlom brejku a neúspešná powerplay v závere zápasu, kedy domácu prázdnu bránku 4 sekundy pred koncom trafil hosťujúci Igor Barák. Výsledok 2:0 pre HC Slovan svietil nielen na svetelnej tabuli ale aj v štatistikách finále.
Do ďalších zápasov však Huskyes pomenili zostavu a podaril sa im neuveriteľný zvrat, keď po víťazstvách 8:0 v Ústí (využili všetkých 6 presiloviek a hrdina zápasu Samuel Hrdlička zaznamenal 5bodov – 4+1 ), doma v nervydrásajúcom zápase 5:0, a znova v Ústí 4:3 (rozhodujúci gól strelil po úniku Dalibor Klein 94 sekúnd pred koncom, keď po dvoch tretinách bol stav 3:3) otočili stav zápasov z 0:2 na 3:2 a získali tak prvý český majstrovský titul.